domov       kontakt       sitemap
Slovenská správa nehnuteľností:
  • správa bytových domov
  • administratívnych priestorov
  • spoločenstvá vlastníkov bytov
 

Energetika-voda

vodaCena za spotrebu vody sa stáva pri súčasnom trende jej vývoja čoraz významnejšou položkou nákladu bytu vlastníka. Každá kvapka tejto priezračnej tekutiny je vzácna, a to nielen pre jej cenu, ale najmä pre jej životodarnosť...chráňme ju a šetrime...

Nie je to tak dávno, čo sme bez uváženia platili za vodu bez ohľadu na jej skutočnú spotrebu. Dnes je to už inak, a preto aj v tejto oblasti aktívne prichádza naša spoločnosť pre domy v našej správe s riešením, ako ušetriť finančné prostriedky na vodu, energiu a odpad, bez zníženia subjektívneho komfortu vlastníka. Náklady na vodu neustále stúpajú a do budúcna ešte stúpať budú (v Európe je to približne 8% každý rok).

Čo musíme urobiť, aby sme nielen neplatili čím ďalej viac, ale ešte ušetrili?
Maličkosť! Jednoducho si nainštalovať patentované úsporné antivápenné perlátory s možnosťou nastavenia prietoku vody! Pomocou nich sa dá docieliť za pomerne nízke náklady garantovaná úspora vody a energie cca 20 - 40% so zárukou na perlátor až 5 rokov.

Úspora vody a energie a zvýšenie pohodlia prostredníctvom šetričov vody so vzducho-vírivou technikou garantuje obmedzenie prietoku a zamedzenie usadzovania vodného kameňa. Napr. pri umývadlách dochádza k obmedzeniu z 15-17 litrov za minútu na 6-14 ltrov za minútu. Užívateľ pritom nemá pocit, že by tieklo málo vody.
V praxi to znamená, že keď budete šetriť, nemusíte sa uskromniť! Vynaložené náklady sa Vám vrátia za 3 - 6 mesiacov!

Pomocou ďalšieho jednoduchého zariadenia -WC stop - sa pridá úspora spotreby vody, ktorá by sa inak použila na spláchnutie WC. Pri každom spláchnutí sa spotrebuje 7-10 litrov vody. Ak idete na WC len dva krát za deň a ste štvorčlenná rodina, je to minimálne 56 - 80 litrov denne. Krát 365 dní v roku to predstavuje spotrebu 20 440 - 29 200 litrov vody. Tu je záruka na funkčnosť WC stopu 20 rokov a dá sa dosiahnuť úspora až 50% spotreby vody.

O ďalších výhodách, úsporách a výhodných cenách Vás budeme informovať na schôdzach vlastníkov.....Aktívne pre Vás...